پنج علامت اصلی برای تعویض سرویس خواب شما

پنج علامت اصلی برای تعویض سرویس خواب شما

یادداشت مدیر وب سایت

اگر مطمعن نیستید که زمان تعویض سرویس خواب تان فراررسیده یا خیر , و یا فکر میکنید هزینه کردن برای این موضوع را باید به تعویق بیاندازید مقاله کوتاه زیر در تصمیم گیری شما یاری دهنده است .

سرویس خواب، به عنوان یکی از اجزای مهم جهت ارتباط ما با خواب و استراحت، بسیاری از نیازها و تمایلات ما را بازتاب میدهد .بطور کل میتوان گفت : “خواب راحت = تصمیم گیری های درست روز بعد “ .

بنابراین موضوع خواب را در اولویت قرار دهید.البته در این مقاله ما فرض را بر این گرفتیم که شما از لحاظ هزینه بودجه کافی برای این تغییر در نظر گرفتید , بنابر این از شرح این موضوع میگذریم . اما مانند هر وسیله‌ای دیگری، سرویس خواب نیز در طول زمان خراب و کم کیفیت می‌شود و نیاز به تعویض دارد. در این مقاله، به پنج عامل اصلی زمان تعویض سرویس خواب می‌پردازیم تا بتوانید به درستی این نیاز را مرتفع کنید.

پنج علامت اصلی برای تعویض سرویس خواب شما-2

۱- عدم راحت بودن !

شاید اولین و ساده ترین موضوع نداشتن راحتی به هنگام خواب باشد .اگر حس می‌کنید در طول خواب بر روی تشک خود راحت نیستید و این امر باعث بیدار شدن مکرر شما می‌شود، این یک علامت اصلی برای تعویض تشک است نه کل سرویس خواب. در طول زمان، تشک ها ممکن است شکل‌ و فرم اصلی خود را از دست داده باشند که با تعویض آن دیگر لازم به تعویض تخت خواب نیست.

۲- استفاده بیش از حد

محصولات ساحل چوب دارای گارانتی معتبر هستند اما اگر سرویس خواب شما در طول سالیان سال بیش از حد استفاده شده است بطوریکه خراب بودن آن کاملا قابل لمس است، نیاز به تعویض دارد. فشار و وزن بیش از حد , جابجایی های مکرر , ضربه های ناخواسته بر روی سطوح , قرار گرفتن زیر تابش آفتاب مستقیم بمدت طولانی و … میتواند صدمات قابل توجه را در سرویس خواب وارد کند و باعث کاهش کیفیت ظاهری و عملکرد آن گردد .

پنج علامت اصلی برای تعویض سرویس خواب شما-3

۳- تغییرات سبک زندگی

امروزه با پیشرفت زندگی شهری و ایجاد تنوع و سبکهای مختلف زندگی برای بالا بردن کیفیت و شادابی آن شاید یکی از موثر ترین تغییرات را بتوان تغییر در سبک زندگی نامید که تغییر محیط یا تغییر دکوراسیون نیز در این گروه قرار میگیرد . برای مثال، اگر قبلاً تنها بودید و اکنون با همسر یا شریک خود زندگی می‌کنید، احتمالاً نیاز به سرویس خواب بزرگتر و مناسب‌تری دارید. یا اگر قبلا دارای یک فرزند بودید و الان نونهالی به زندگی شما راه یافته بهتر است تغییراتی را برای محیط خواب و استراحت فرزندانتان درنظر بگیرید .

۴-علایم کهنه شدن

گاهی شنیدن صدای جیرجیر از تخت و یا درب کمد را بشود با یک روغن کاری ساده درست کرد ام اگر سرویس خواب شما علائم و نشانه‌های ظاهری پیری و قدیمی شدن نشان می‌دهد، مثل داشتن لکه‌ها، ترک خوردگی، فریم خم شده و غیره، آن را به‌عنوان علامتی برای نیاز به تعویض در نظر بگیرید.

خصوصا در سرویس خوابهای تمام چوب شاید پوسته شدن رنگ و شکستگی های بزرگ زمان مناسبی برای تعویض آنها را یادآور شود , البته از طرفی برای پاسداشت محیط زیست بسیار پسندیده است که موارد قابل تعمیر را به خیریه ها اهدا و یا بازیافت کنید و هر ساله در روز درختکاری نهالی را در زمین بکارید تا سهم کوچکی در رفع این آسیب ها داشته باشید .

تصور کنید به ازای هر یک از مبلمان چوبی که کهنه میگردد و بدور انداخته میشود یک درخت کاشته شود و از آن نگهداری شود . زیبا نیست ؟!

پنج علامت اصلی برای تعویض سرویس خواب شما-4
پنج علامت اصلی برای تعویض سرویس خواب شما-5

۵-مشکلات فیزیولوژی خواب

مهمترین عامل بوجود آمدن مشکلات فیزیولوژیست که امیواریم برای هیچ انسانی پیش نیاید بطور مثال اگر به‌صورت متناوب مشکلات خوابیدن دارید، مانند از خواب پریدن یا درد عضلانی و مفصل ها و عدم راحتی در حین خواب، از دست دادن توان استفاده از لوازم اتاق کهولت سن و بیماری های خاص می‌تواند عامل اصلی باشد. در اینصورت، تعویض سرویس خواب ممکن است بهبود قابل توجهی در کیفیت خواب شما ایجاد کند.

نتیجه‌گیری: بعنوان یک شرکت تولیدکننده لوازم و مبلمان اتاق خواب , در راستای حفظ کیفیت خواب و استراحت مناسب شما ، تعویض سرویس خواب در مواقع لازم را یک انتخاب هوشمندانه میدانیم این کار باعث بالا رفتن کیفیت زندگی شما خواهد شد .با توجه به مطالب فوق  به‌صورت دوره‌ای، نسبت به تعویض مبلمان و سرویس اتاق خواب خود اقدام کنید.

" خواب عمیق و راحت دریچه ای تازه رو به فرداست "