راهنمای انتخاب و خرید سرویس خواب دو نفره

یادداشت مدیر وب سایت

مطلب زیر اشاره ای مقدماتی برای انتخاب سرویس خواب بزرگسال برای اتاق خواب اصلی شماست , تجربه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

یکی از مهمترین دغدغه های زوج های جوان در خرید جهیزیه، انتخاب و خرید سرویس خواب دو نفره است. البته این موضوع تنها مختص زوج های جوان نمی باشد و شاید برای بزرگسالانی که قصد تغییر دکوراسیونا دارند نیز حائز اهمیت است. 

از آنجا که عامل محدود کننده هر خریدی در حالت کلی قیمت و میزان هزینه مورد نیاز برای خرید یک محصول می باشد، سعی شده است کلیه عوامل موثر در انتخاب و خرید یک محصول، از منظر قیمت و هزینه مورد نیاز بررسی شود. عوامل متعددی تعیین کننده قیمت و هزینه یک سرویس خواب دو نفره می باشند که در ادامه به هر یک از آنها می پردازیم.

CLASSIC

vs

MODERN

شاید بتوان گفت اولین ویژگی که در هنگام خرید، مورد توجه مشتریان قرار می گیرد مدل مبلمان اتاق خواب  است.حتما در هنگام خرید با انواع مدل های  متنوع مواجه شده اید.

در یک طبقه بندی کلی می توان آنها را در یکی از گروه های کلاسیک، و مدرن جای داد.طبیعتا انتخاب هر یک از این سبک ها علاوه بر قیمت، تابع سلیقه مشتری نیز می باشد.

مبلمان اتاق خواب در حالت عمومی دارای تعداد اجزای مشخص می باشند که عبارتند از:

تخت خواب

کنار تخت (پاتختی)

کنسول و میز دراور

کمد

جنس سرویس های خواب دو نفره

معمولا محصولات موجود در بازار  از این چهار جنس ساخته می شوند که عبارتند از فلز، ورق ملامینه، ورق ام دی اف و چوب.طبیعتا در انتخاب سرویس خواب دو نفره چوبی باید هزینه بالاتری پرداخت نمایید.زیرا زیبایی و کیفیت قطعات چوبی بسیار بالاتر از دیگر موارد می باشد.

در  گروه بعدی مبلمان ساخته شده از ام دی اف قرار دارند که این جنس نیز دارای تنوع  بالایی می باشد و قیمت آنها نیز اقتصادی تر است.سرویس خواب های ساخته شده با ورق ملامینه نیز مانند ام دی اف دارای مدل ها و طرح های متنوع می باشند و قیمت پایین تری نیز نسبت به چوب و ام دی اف دارند.

محصولات فلزی نیز در انواع طرح ها و رنگ ها با قیمتی پایین تر از سایر مواردی که تا کنون اشاره شد، در دسترس شما است

سایز سرویس خواب دو نفره

یکی دیگر از فاکتور هایی که همواره مورد توجه خریداران می باشد، سایز سرویس خواب و سایز تخت دو نفره است.

در حالت عمومی سایز سرویس های خواب استاندارد و به یک اندازه می باشد، اما سرویس های سلطنتی به دلیل نوع طراحی و ساخت خود، به نسبت دارای بزرگترین سایز و ابعاد تخت و لوازم در میان سایر مدل های سرویس خواب هستند.

این سرویس ها که از جنس چوب هستند دارای طرح های بسیار زیبا و اغلب پرکار می باشند که نمونه یک مدل تخت خواب دو نفره سلطنتی در این تصویر مشاهده می شود.

مدل های کلاسیک نیز در این بین دارای طراحی های بسیار زیبا و چشم نواز هستند.جنس این مدل ها نیز اغلب چوب بوده و در مدل ها و رنگ های خاص و زیبا در دسترس مشتریان قرار دارد.این مدل سرویس خواب دو نفره تا حدودی نیز شباهت به مدل سلطنتی دارد، اما مدل های سلطنتی عموما پرکارتر و با کنده کاری و ظرافت های بسیار بیشتر می باشند و مدل های کلاسیک در مقایسه با مدل های سلطنتی کمی ساده تر هستند.

از دیگر ویژگی های مشترک این دو مدل سرویس خواب دو نفره نیز می توان به وزن نسبتا بالاتر آنها در مقایسه با سایر مدل ها اشاره کرد که علت آن نیز استفاده از میزان بالای چوب در ساخت آنهاست.

تخت خواب مدرن دو نفره که در سرویس های خواب مدرن دیده می شود نیز بر اساس الگو ها و المان های مدرن طراحی و ساخته می شود و جنس این سرویس ها نیز متنوع بوده و شامل ورق های ام دی اف، ملامینه یا فلز می باشد.

سرویس خواب دو نفره با طراحی مدرن نیز دارای تنوع بسیار بالایی می باشد که با طراحی های فضای داخلی مدرن متناسب است.

البته عموما به دلیل استفاده از مواد اولیه ارزانتر، قیمت این سرویس از سرویس های خواب کلاسیک و سلطنتی پایین تر است، اما سرویس های مدرن با قیمت و کیفیت بسیار بالا نیز در بازار موجود هستند.

فاکتور های انتخاب سرویس خواب دو نفره مناسب

بودجه

در انتخاب یک سرویس خواب دو نفره مناسب، فاکتور های متعددی دخیل هستند.مهمترین آنها بودجه ای است که شما برای خرید سرویس خواب دو نفره خود در نظر گرفته اید.زیرا همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، سرویس ها و تخت خواب هایی که از جنس چوب هستند عمدتا از قیمت بالاتری برخوردارند و اگر چوبی بودن جنس تخت و سرویس خواب برای شما اهمیت دارد، آگاهی از محدوده قیمت این محصولات ضروری است.

سبک

در وهله بعد، سبک و مدل سرویس خواب دو نفره حوزه مهم انتخاب شما خواهد بود و این مهم بستگی به اعمال سلیقه شما در طراحی داخلی منزلتان دارد. اگر به معماری و طراحی کلاسیک علاقمند هستید، بی شک انتخاب شما از بین مدل های سلطنتی یا کلاسیک خواهد بود. اما اگر به سبک های مدرن، فانتزی یا مینیمال علاقمندید و چینش و طراحی داخل منزل شما با کمک المان های مدرن صورت گرفته، طبیعتا مدل های کلاسیک و سلطنتی در گزینه های شما جایی نخواهند داشت.

هارمونی

یکی دیگر از نکاتی که با در هنگام خرید سرویس خواب دو نفره به آن توجه داشت هماهنگی و هارمونی رنگ اتاق خواب بزرگسال با رنگ سرویس خواب است. برای انتخاب رنگ دلخواه سرویس خواب خود می توانید آن را با طیف رنگی اتاق که متاثر از کاغذ دیواری یا رنگ دیوار و پرده، استفاده از تابلو های نقاشی یا دکور ها و المان های تزئینی، قالیچه و … است هماهنگ نمایید و با ایجاد یک فضای آرامش بخش، از زمان و فضای استراحت خود لذت ببرید.